Konica Minolta baskı sistemleri için en iyi sonuç –solma olmadan %100 ışık haslığı

Konica Minolta’nın halihazırda bütün baskı sistemlerinde[1] kullandığı Simitri® HD E toneri, Fogra Forschungsgesellschaft Druck eV  Mavi SkalaÖlçümlerinde[2] derece “6” ile çok iyi ışık haslığına denk gelen bir sonuç elde etti. TÜV Rheinland tarafından verilen gıda güvenliği sertifikasyonu ve INGEDE tarafından verilen Deinkability uygunluğuise bu sonucu tamamladı.Deinkability uygunluğu Konica Minolta’ya 2011 yılında önceki baskı sistemlerinde kullanılan Simitri® tonerine de verilmişti.

Bir baskı ürününün gün ışığına veya iç mekanda yapay ışığa maruz kalıp solmasını önlemek amacıyla kullanılan malzemeler üzerine farklı yöntemler uygulanmasına gereksinim duyulur. Işık haslığı, basılan ürünün solarak kalitesini düşürmediğinden,matbaalar ve kurumsal baskı merkezleriiçin önemli bir kalite kriteridir. Fogra’dan aldığı çok iyi test sonuçları ile müşterilerinKonica Minolta baskı sistemlerinde ürettikleri ürünlerin ışık haslığına Simitri® HD E toner sayesindedaha uzun süre güvenebileceği de böylece onaylanmış oldu.

 Ayrıca, INGEDE tarafından geri dönüşüm için toner giderme sertifikasyonunun (deinking) yenilenmesi sayesinde, halihazırda bir baskı sistemi kullanan ya da yeni bir tane almayı planlayan profesyoneller, mükemmel toner giderme özellikleri sağlarkençevreye zarar vermediklerinden emin oluyorve kağıtların geri dönüşümüne katkı sağlıyorlar. TÜV Rheinland tarafından yeniden onaylanan gıda güvenliği sertifikası ise ambalaj baskısı gibi yeni pazarlara girmek için yeni fırsatlar veriyor.

 Merkezleri Almanya’da bulunan TÜV Rheinland AG ve INGEDE eV, Avrupa çapında faaliyet gösteriyor. Alman Fogra Forschungsgesellschaft Druck eV ise dünya çapında uygulanan ISO standartlarını belirliyor. Üç rapor, Konica Minolta matbaalara vebüyük şirketlerdeki kurumsal baskı merkezlerine en esnek profesyonelbaskı sistemlerini sunuyor. Konica Minolta Business Solutions Europe Renkli Cihazlar Ürün Müdürü Karl-Friedrich Edenhuizen “Yeni Simitri® HD E toner ile şimdiye kadar en kaliteli olarak kabul edilen bir toner geliştirdik. Bu durum bağımsız kuruluşlar tarafından verilen üç ayrı raporla tasdik edildi. Müşterilerimize böylesine harika fırsatlar sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.


[1] Konica Minolta’nın Simitri® HD E toner kullandığı ürünler:

bizhub PRO C1060L, bizhub PRO C1060, bizhub PRO C1070, bizhub PRESS C1060, bizhub PRESS C1070, bizhub PRESS C1070P, bizhub PRESS C1070P, bizhub PRESS C1085 ve bizhub PRESS C1100

[2]Işık haslığını test etmek için Fogra Mavi Skala Standartlarını (1’den 8’e kadar dereceler) kullanıyor, derece 1 “dayanıksız” olduğunu gösterirken derece 8 “iyi solma direncini gösteriyor. 

 

Egemintek , Konica Minolta , Konica Minolta Ege Bölge Bayi, Konica Minolta Teknik Servis ,Konica Minolta Yazıcı,Konica Minolta Fotokopi ,fotokopi makinası , baskı makinası , yazıcı , printer, fotokopi makinaları