Doküman ekipmanları ve ofis yazılım uygulamalarında pazar lideri Konica Minolta yine başardı; sektörde gıpta ile bakılan BLI Winter Pick 2015 ödüllerinin üçünü aldı. İki ödülü, olağanüstü enerji verimliliği ile çok fonksiyonlu A4 cihazı (MFP) bizhub 4750 ve bizhub C3350 cihazları alırken üçüncü ödülü ise orta ölçekli çalışmalardaki gösterdiği olağanüstü performans ile yine C3350 cihazı aldı.

Ofis doküman ekipmanlarını, farklı birçok kriter ile değerlendiren bağımsız kuruluş BLI (Buyers  Laboratory LLC), kapsamlı laboratuar testlerinde rakip firmaların ürün ve çözümlerini ölçümleyerek en iyilere senede iki kez “Pick Awards” ödüllerini dağıtıyor.

A3’ün ana teknolojisini, A4 renkli çok fonksiyonlu bizhub C3350 cihazına uygulaması hiç  şüphesiz Konica Minolta’nın BLI ödülünü almasındaki ana etkenlerden biri” şeklinde yorum yapan Konica Minolta Avrupa İş Çözümleri Ürün Müdürü Ronja Harste;  “Sonuçta bu durum, bütün baskı filosu genelinde son kullanıcı için ortak kullanılabilirlik sağlıyor. Kusursuz güvenilirliği, sezgisel kullanımı ve açık mimarisi ile bizhub C3350 orta ölçekli çalışma grupları için son derece ideal bir ürün. BLI’nin bizhub C3350’yi ödülle taçlandırması bizim için son derece gurur verici” dedi.

Konica Minolta;  yüksek performansı, sezgisel tasarımı, güçlü özellik seti ve sağladığı değer gibi bütün özelliklere sahip 33 ppm renkli lazer MFP cihazının, orta ölçekli çalışma grupları için mükemmel bir seçim olduğu yönünde BLI jürisini ikna etti. “Çok iyi renk baskı kalitesi beni en çok etkileyen şeylerden biri oldu” diyen BLI Kıdemli Test Teknisyeni Tony Maceri sözlerine şöyle devam etti: “Tablo ve grafiklerdeki renkler sayfada kelimenin tek anlamıyla konuşuyordu ve fotoğraflardaki tenlerin tonları son derece doğal görünüyordu.”

Bizhub 4750 ve bizhub C3350’nin her ikisi de test edilen performans kategorilerinin çoğunda ortalamadan daha iyi sonuçlar elde etti. Ancak enerji tüketiminde dramatik düşüş sağlayarak rakiplerini gölgede bırakan Enerji Verimliliğindeki Üstün Başarısı BLI’nin takdirini kazandı.

BLI Kıdemli Çevresel Ürün Editörü Lisa Reider “Konica Minolta bizhub C3350, düşük yıllık enerji tüketimi oranını, enerji kullanımı ve kağıt israfını azaltan çevre dostu seti ile birleştiriyor” şeklinde yorum yaparken Konica Minolta Avrupa İş Çözümleri Ürün Müdürü Julien Azzi ise “Konica Minolta yıllardır tüm ürün yaşam döngüsü boyunca çevre dostu malzeme ve teknoloji geliştirmek için çalıştı. Müşterilerimiz için daha az maliyetli ve daha az çevresel etki bırakan bizhub C3350 ve bizhub 4750 aldığı bu ödüllerle, enerji verimliliği için yaptığı çalışmaların değerini tasdik etmiş oldu” dedi.

Geçen yıl,Konica Minolta’nın yenilikçi A4 ürün serisi hızlı bizhub C3850 mükemmel performansı ile ünlü Red Dot Ödülü kazanmıştı. Bu ödülün yanı sıra en son aldığı BLI ödülü, Konica Minolta’nın, müşterilerinin farklı çalışma ortamlarındaki çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak ve yeşil teknoloji ve kullanıcı dostu ürünler geliştirmek için vermiş olduğu taahhüdün göstergesi niteliğini  taşıyor.

Egemintek , Konica Minolta , Konica Minolta Ege Bölge Bayi, Konica Minolta Teknik Servis ,Konica Minolta Yazıcı,Konica Minolta Fotokopi ,fotokopi makinası , baskı makinası , yazıcı , printer, fotokopi makinaları